Tobulos salotos.
Happiness and Frustrations
Omg omg omg. Žalia!
Pagaliau! Pirmą kartą istorijoje, kiek aš braižau savo darbų rašymo grafikus, gavau žalią langelį! Tai reiškia, kad ne tik pasiekiau tikslą dienos, bet apskritai pasivijau grafiką tiek, kiek buvau atsilikusi. O kaip galima matyti iš grafiko, kai kuriomis dienomis daugiau ištrindavau nei parašydavau. Gražu gražu. Ir jau jaučiu, kad nebeturiu, ką rašyti, nors liko dar pusė tiek, kiek parašiau .... ;/ Na, kita dalis bus tyrimas ir tikiuosi, bus iš ko rašyti. Dėl jo labiausiai ir nerimauju. Kas, po velnių, mėgsta gaišti laiką su anketomis. Bijau, kad savo tyrimą turėsiu padaryti iš 3 atsakymų.
Auč
Atsikrausčiau į Vilnių
Naktį dingo vanduo ir nebuvo iki pat kol turėjau eiti į darbą. Turėjau lašelį vandens pusei puodelio arbatos. Dantų valymui vandens nebeužteko. Kai apima kosulys arbata svarbiau.
Barake iki šiol viena buvau dvi minutes.
Siutas ima
Gaunu laišką: "baigiamąjį darbą reikia užregistruoti iki tada ir tada."
Aš rašau moteriškei: "Kas yra baigiamojo darbo registracija?".
Nė kiek netaisytas atsakymas: "kaip ir esu Jums rašiusi, kad baigiamąjį darbą Jūsų turite užregistruoti iki gruodžio 7 d".
Vis dar neturiu supratimo, kas yra baigiamojo darbo registracija.
Verčia susimąstyti.
Breaking the chains
If you are not sure what you want, just keep on going...
Trying to bring the smile back.
Tobulybės paieškos. Paprastai.
Kadangi esu toj skylėj, kada mano kalba ne tik kad niekur pasaulyje nenaudojama, bet dar ir turi savitus rašmenis, naudoti privalau pilną klaviatūrą. Taigi, vykdau eksperimentą: ar galiu išsiversti be skaičių klaviatūros. Mano kompiuteris dabar atrodo taip:
____________________
Dienos pasiekimas: patobulinau "water" tarimą. Man tai yra sunkiausias anglų kalbos žodis. Kodėl tokiam gyvybiškai svarbiam objektui sugalvojo tokį sudėtingą pavadinimą? Aš jį taip apgailėtinai tariu, kad greičiau mirsiu iš troškulio, nei kas nors supras, ką turiu galvoje. H2O, please, H2O!
P.S. Trūksta, oj trūksta man tų užklijuotų mygtukų. Bet bet. Jei priprasiu, tai ultrabookas turės prieglobstį mano namuose.
If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian.
Taigi, grįžtant prie "Kodėl?":
1. Gyvūnų žudymą būtų galima pateisinti, jei tai garantuotų išlikimą. Kova už gyvybę yra visuotinis instinktas. Tačiau žmonėms seniai nebereikia žudyti, kad išgyventų. Tad kodėl mes tai tęsiame?
2. Nei dantys, nei pirštai, nei virškinimo sistema nėra pritaikyti mėsai. Nė vienas plėšrūnas neturi rūpintis tuo, kad netyčia į organizmą pateks nekepta, tinkamai aukštoje temperatūroje neapdorota mėsa. O mes? Organizmas negali pasigirti gynybinėmis jėgomis prieš mūsų taip "sveiką" produktą. Žmogus neturi pakankamai stiprių rūgščių mėsai suvirškinti. Mūsų turimos skirtos daržovėms ir grūdams. Nežinau, kaip kiti, bet aš tikrai jaučiu, kad mano skrandis nėra patenkintas, jei vartoju mėsą. Panašu, kad visgi tai nėra tiek natūralu, kiek žmonėms įdiegta į galvą. Vartodami mėsą einame prieš gamtą, o ne su ja. O aš visgi noriu jaustis gerai ir lengvai.
3. Gal numesti porą linkų apie mėsos industriją? Apie šitą daug kalbėti nenoriu, nes apie fermas ir skerdyklas galima rasti begales įrašų Youtube. Pasiknisus giliau, rasi informacijos ir apie tai, kaip mėsa apdorojama iki kol patenka ant tavo stalo. Kol kas visa tai palieku papildomam savarankiškam pasidomėjimui, nes pati ties tuo jau praleidau pakankamai laiko.
4. Kalbant apie daržoves. Savaime suprantama, kad vidury žiemos parduodami ryškūs dideli pomidorai primaitinti įvairių medžiagų. Nors labai jų norėdama, retsykiais neatsisakau nusipirkti, tačiau paragavęs supranti, kad tai nėra tikra daržovė. Dėl to atitinkamu sezonu maistą gamini su atitinkamom daržovėm. Net ir nesitikiu žiemą graužti vasarines daržoves ir tikėtis, kad negaunu jokių papildomų chemikalų. Bet, mano nuomone, net ir toji daržovė bus sveikesnė nei tavo dešra ar aliejumi aptekęs kepsnys. Manai, ten chemijos nėra? Rasi daugiau nei bet kurioj morkoj, brokolyje ar šaldytame špinate.
Nesivaikau ultimate health, bet tiesiog renkuosi valgyti tai, kas manęs ir fiziškai, ir psichologiškai nepriverčia jaustis blogai.
Nuotykiai Niujorke
Abejonių ir dvejonių apimta, visgi nusprendžiau pasižiūrėti į centrą iš arti. Įvedžiau į Google Maps Empire State Building. Pradėsiu nuo ten. Bet kaip įprasta: naujas miestas, naujos viešojo transporto taisyklės. Painiava kaip turi būti. Iš pradžių maniau, kad reikia turėti tikslų kiekį pinigų. Nes autobusai JAV grąžos neduoda. Išsikaulijau, kad kažkokia šlamštmaisčio parduotuvė išleistų pinigus nieko neperkant. Tada dar pasmulkinau į ketvirčius. Susirandu stotelę, o ten gaunu naujieną: bilietėlių autobuse neparduoda. Hmmm... Ant visų aparatų parašyta, kad jie parduoda tik m60 bilietus. Express? O man reikia Q70. Ok, einu į informacijos centrą. Iš jo išveja į kitame oro uosto kampe esantį IC. Nes tik ten bilietai. O stotelė prie šito. Oro uostas pradeda rimtai erzinti. Įskaitant faktą, kad jau trečia dienos, o dar padoraus maisto nevalgiau. Ir taip pakankamai emocinga diena.
Vis dėlto pasiekiu centrą... Nusiperku sumuštinį, tą, kaip įprastai. Bet vyrukas laužyta anglų kalba pasako, kad neturi Cheddar sūrio. Neturi ir Swiss. Jis nepaklausia, ar paskrudinti, o aš tik pajutusi rankose šaltesnį nei įprasta sumuštinį prisimenu, jog galėjau paprašyti. Ak, tas greito maisto užeigų sukeliamas stresas. Pabandau pasijusti, kaip šitie žmonės ir taip pat įnirtingai skubu gatvėmis. Sustojus atrodo, kad esi karuselės viduryje: kiekvienas betono lopinėlis užpildomas žingsniais ir garsais. Įžymusis Times Square. Jūroje garsų ir judesio galima kur ne kur matyti ramybės saleles - prie staliukų įsitaisiusius žmones.
Grįžimas atgal į oro uostą buvo ilgas, komplikuotas ir brangus. Prieš tai paskutinį kartą pagriebiau tortilijų traškučių su laimu. Džiaugiuosi, kad pavyko rasti! Vienas dalykų, kurių pasigesiu Lietuvoje.
7 vakaro atsiskyriau nuo per visus skrydžius kartu su manimi buvusios kuprinės ir atidaviau į bagažą. Kada man įteikė bilietus supratau, kad vasara jau tikrai baigėsi... Tikrai keistas jausmas. Nemalonus.
Kadangi, atidaviau savo daiktus į bagažą, galėjau padėti vyrukui įsinešti į lėktuvą papildomą bagažą. Turėjo vienu lagaminu per daug.
5 valandos ryto. Po akimirkos laikrodis pasikeis į 11 valandą, artėja nusileidimas Švedijoje. Skrydis iš Niujorko truko 7 valandas. Vis tik ne 11 kaip aną kartą. Kaip visada lėktuve buvo bent vienas klykiantis vaikas. Užtat filmų pasirinkimas labai geras ir padeda užkišti ausis. Ir maisto šį kartą pavyko nepramiegoti... Deja, vegetariško pasirinkimo nebuvo. Tad gavau truputį keisto skonio salotų ir šiek tiek sūrio pyrago. Vėliau įteiktas sumuštinis taip pat su kalakutiena. Ką padarysi.
Langas pakeičia spalvą ir į apsimiegojusį lėktuvą patenka ryto šviesa... Leidžiamės.... Vaikas vis dar klykia. Jau valandą.
Nuotykiai nesibaigia. Nuotykiai keičiasi.
13 skrydžių nuo birželio 12 iki spalio 13. Iš pradžių jie jaudino, buvo kažkas neįprasto ir nuostabaus. Iš pradžių be abejonės rinkdavausi vietą prie lango, kad matyčiau kalnus, miestus, debesis. Dabar pagrindinis rūpestis - kiek paprasta bus pasiekti tualetą. Ech, vis dar gražu, bet oro uostai susirūpinimą kelia tik Bandant surasti reikiamus objektus. Arba patogią vietą miegojimui. 4 naktys oro uoste. Būtų penkta, bet vietoje jos nakvojau amerikietiškos svajonės tipo name Houston priemiestyje. 3 ryto jau buvau pakeliui į oro uostą. 5 ryto braukiu ašarą pradėdama savo kelionę atgal ir tuo pačiu gera žinoti, jog Lietuvoje taip pat kažkas laukia: ar tai žmonės, ar naujos galimybės, nauji nuotykiai. Vėl apima jaudulys, turiu daugybę planų, idėjų, troškimų. Negrįžtu į tuštumą. Jaučiu, kad išmokau laiką išnaudoti prasmingai, o tuo pačiu pailsėti, kada reikia. Ir jau dabar galvoje sukasi mintys, kur keliausiu toliau. Bet kitaip nei anksčiau, manęs nestabdys tai, kad niekas kitas nenori keliauti kartu. Gera daryti dalykus kartu, gera daryti ir vienam. Kaip kažkas sako būk savo paties draugas. Svarbiausia, kad jaustumeisi laisvas ir sparnų nekarpytų aplinkinių žmonių norai ar nenorai plius išsigalvotos baimės. Ir tada būsi laimingas. Manau. Juk tai tik mano požiūris ir tikrai nesijaučiu suprantanti gyvenimą ar žmones. Gal dar keli nuotykiai ir suprasiu, kad ne čia visgi šuo pakastas buvo. Bet visa tai išsiaškinti turi savo kailiu.
San Antonio - miestas ne dviračiams, ne žmonėms, bet stovėjimo aikštelėms
Čia šaligatviai dažnai tiesiog pradingsta, o kelionėje dviračiu link artimiausios parduotuvės suabejoji, ar namus pasieksi gyvas. Bet kokiu atveju, man labai pasisekė, nes kelis kartus pavyko gauti dviratį. Taip pamatai miestą, jo užkaborius. Autobusu pražiopsai ištisus rajonus, pėsčiomis tų rajonų nespėji pasiekti, o dviračiu gali nusukti visur, kur norisi, sustoti, kada pamatai kažką įdomaus, ir tavo kelionė nepriklauso nuo tvarkaraščių bei maršrutų. Kai kurie žmonės stebėjosi, ką SA galima veikti visą savaitę. Bet kiekviena diena buvo kupina nuotykių bei gerų emocijų. Golfas, dviračiai, Riverwalk trail, Caverns, meksikietiški restoranai, šunys, patogi lova, geras filmas, vėsus dušas, karšta saulė. Mačiau nuotraukas FB... Žmonės Lietuvoje jau su žieminėm striukėm. Truputį baisu grįžti. Taip gera ir šilta.
Keliauju į Houston. Rytoj ryte skrendu į Niujorką. Vakare - į Stokholmą, kitą dieną jau Vilniuje. Sunku patikėti, kad tuoj būsiu Lietuvoje. Viskas taip greitai prabėgo. Keista palikti šitas vietas... Šitą visą didelį nuotykį. Iš dalies norisi truputį pailsėti. Visą laiką norėjosi išmesti batus. Viena pora už kitą labiau sunešiota. Neprisiverčiau lankyti parduotuves ir visas vietas, kur minios žmonių leidžia pinigus pirkdami niekam nereikalingą šlamštą, kur prisidedi prie vartotojiškumo ir sutrikusių emocijų kultūros. Išsiurbia visą energiją tokios vietos.... Iš kitos pusės, net ir tie keli papildomi daiktai smarkiai neišvargino. Jaučiuosi atsigavusi, išmokusi, sužinojusi, susidėliojusi mintis ir prioritetus, norus ir poreikius. Keliauti yra brangu, bet sunku rasti kažką labiau verto pinigų nei tai. Niekada ir nesvajojau apie namą su balta tvora.
Šiandien Austin vėsiau
Rytoj iškeliauju į San Antonio. Kadangi turiu laiko, vakarą praleisiu skaitydama apie miestą, pasidomėsiu jo istorija ir t.t. Realiai kiekviename mieste pasidomėjau istorija. Vakar, tikėdamasi, kad Austin didesnis už San Antonio, buvau nemaloniai nustebinta. Austin turi 900 000 gyventojų, San Antonio - 1.5 mln. Bet tikiu, kad dabar Austin populiacija padidėjo vien dėl ACL festivalio. San Antonio yra dvigubai didesnis už Austin. O hostelių ne tiek ir daug! Radau tik vieną. Rytoj paskambinsiu.
Esu labiausiai neapsisrendęs žmogus pasaulyje. Niekada nepirkdavau bilietų iš vakaro. Lėktuvo bilietas dieną prieš??? Whaaaat??? Buvau planuojantis žmogus. Dabar? Turiu viziją. Tik tiek. Ir dabar pusę valandos žiopsojau į autobusų tvarkaraštį ir nenusprendžiu, ar iškeliauti anksčiau ir daugiau pasidžiaugti miestu, ar keliauti vėliau ir pietauti dar vis Austine. Kita vertus, visą laiką sėdėčiau hostelyje. Važinėjimas autobusais varo mane iš proto. Ir čia jie pravažiuoja, jei nemojuoji vairuotojui, kad tave paimtų. Kai vieną autobusą po 20 min laukimo praleidau, stebėjau, kaip kiti laukiantys elgiasi. Tada pakartojau ir galiausiai įsėdau į autobusą. O kelionė juo dar vienas košmaras. Staigus stabdžių nuspaudimas kas 10 sekundžių. Tikrai neperdedu. Visą kelią važiuoji linguodamas pirmyn atgal pirmyn atgal pirmyn atgal. Po viso šito nebesinori nė pagalvoti apie važiavimą autobusu. Manai, Lietuvos viešasis transportas blogas? Pasirodo, būna blogesnių. San Franciske maloniai važinėjau. Čia - pasivažinėji dvi dienas ir net nuo minties purtyti pradeda. Labai patiko Las Vegaso autobusai. Ypač viena iš vairuotojų. Važiuodamas autobusu gauni dar ir nedidelę ekskursiją po miestą su linksmu vairuotoju. Aišku, kai kurie skubantys ir nepasakoja nieko. Bet viena moteriškaitė įstrigo. Klausiausi ir juokiausi. "Cross the street only on pedestrian walk. Our taxi drivers have no mercy". Ir galiu tą patvirtinti. Jei mirsi Las Vegase, tai dėl to, kad tave pervažiavo taksistas.
Austin autobusai taip pat perspėjantys:
Kiek pamenu, mačiau tokius užrašus: DRV TEXT CRASH, Drive Friendly, Ride with Pride, Put Down The Phone, Pass with Care. Miela. Beje, autobuso priekyje gali pastatyti dviratį ir nemokamai jį gabentis, kol ramiai sėdi viduje. Kur Lietuvoje toks dalykas? Tau nė durų neatidarys, jei su dviračiu stovėsi....
Visgi viena vieta labai patiko. Uncommon Objects:
Ar tai kompiuterio ekranas kvailioja, ar tikrai keistos nuotraukos...
Austin panašus į Vilnių
Sedona, Phoenix, Austin, J.
Vos tik atkeliavau į Austin, jaučiasi stipri meksikietiška aura. Kaip man tai patinka... Hostelyje groja emocionali meksikietiška muzika.. Ir kyla noras išmokti ispanų kalbą.
Pagaliau salotos!
Grand Grand Canyon
Turint mašiną gali aplankyti viešuoju transportu nepasiekiamus taškus, bet ne ką mažiau įdomius, nei visi turistų ismindzioti takai.
---kaupiu žodžius ---
Ir nebežinau, ką pasakyti. Neįmanoma apsakyti. Jausmas tarsi širdį užlieja iki pat viršaus ramybė, laimė, euforija dėl to, ką darau ir kur esu. Tą jausmą radau besileisdama gylyn į Kanjoną. Žmonės liko viršuje, prasilenkdavau tik su vienu kitu. Lieki vienas su neapsakomo grožio gamta. Besileisdama pajutau daugiau wow nei kad žiūrėdama į Kanjoną nuo viršaus kartu su visais. Ypatingais momentais reikia ramybės, tylos. Arba mėgstamos muzikos. Retai keliauju su muzika, nes paprastai stebiu aplinką, klausiausi, bet šį kartą žygiavau su muzika. Tai dar vienas būdas, kada pasineriu į savo pasaulį, viskas tampa magiška. Muzika man yra šiek tiek daugiau nei fonas.
Po pietų nusprendėm kurį laiką kiekvieną daryti savo. J norėjo apžiūrėti bokštą, o aš norėjau nusileisti į Kanjoną. Aišku, nukeliauti iki pat apačios ir po to į viršų užimtų visą dieną ar daugiau, tad nusileidau tik iki tiek, kiek atrodė, jog galėsiu suspėti įveikti iki paskutinio autobuso. Po parką važinėja nemokami autobusai, kurių vienas padėjo nusigauti iki trailhead. Leistis žemyn paprasta, bet visada tikrinau laikrodį, kiek žemiau galiu eiti. Atgal kelias yra nuolatinis kopimas į viršų. Visiškai atvirkščiai, nei esu pripratusi. Ir užima dvigubai daugiai laiko. Bet pati sau tyliai džiaugiuosi, kad 2-4 val trukmės žygį įveikiau per 1,5 valandos. Žygiai Aliaskoi daug davė.
Ant paties paties krasto. Batai belekiek smelini...
Kuo aukščiau kyli, tuo skaudžiau krenti
Omg, aš tokia excited
Dievinu nemokamus papildymus.
Tai kas gi tas Flagstaff?
Atsisėdus į autobusą pora didelių vyrukų kiekvieno asmeniškai paklausė, kur keliauja, iš kur, ar vežamas neleistinas bagažas ir ar duodamas leidimas perkratyti daiktus. Na, pirmą kartą susiduriu su Amerikietišku tarpmiestiniu, tarpvalstijiniu transportu. Formalumas.